Kokořínské voštiny 5. - 8. 10. 2023

Kokořínské voštiny 2023

v Horní Světlé pod Luží, v chatě Lužanka

5. - 8. října 2023

Místo konání a ubytování:

Rekreační zařízení – chata Lužanka – tři dvoulůžkové a čtyři čtyřlůžkové pokoje (kapacita 22 osob) v 1.patře chaty, případně dalších 9 míst v podkroví. K dispozici je vybavená kuchyňka (mikrovlnka, elektrický dvouvařič, rychlovarná konvice, myčka), a společenská místnost s krbem. Podrobnosti viz https://www.chataluzanka.cz

Doprava:

Vlastní – autem. (Mělník – Ćeská Lípa – Svor (směr Rumburk) – po 5 kilometrech doprava (samota Nová Huť -neboli Šébr) – v Horní Světlé doprava a po 280 metrech po levé straně je chata .

Veřejná doprava –

1. Autobusem do Cvikova (Mělník a.n., odj. 14:47, příjezd v 16:18). Ze Cvikova autobusem (odj.16:40) do zastávky Dolní Světlá

2. Autobusem do Cvikova (Mělník a.n., odj. 17:47, příjezd v 19:18). Ze Cvikova autobusem (odj.19:36) do zastávky Dolní Světlá

3. Autobusem do Nového Boru (Mělník a.n., odj. 14:12, příjezd v 15:34). Z Nového Boru autobusem (odj.16:20) do zastávky Dolní Světlá. Tento autobus staví na Mělníku , u hřiště, u Pivovaru a na Podolí.

4. Autobusem do Nového Boru (Mělník a.n., odj. 15:47, příjezd v 17:04). Z Nového Boru autobusem (odj.17:20) do zastávky Dolní Světlá. .

5. Autobusem do Nového Boru (Mělník a.n., odj. 17:12, příjezd v 18:34). Z Nového Boru autobusem (odj.19:20) do zastávky Dolní Světlá. Tento autobus staví na Mělníku , u hřiště, u Pivovaru a na Podolí.

6. Ze zastávky Autobusem do Nového Boru (Mělník a.n., odj. 14:12, příjezd v 15:34). Z Nového Boru autobusem (odj.16:20) do zastávky Dolní Světlá. Tento autobus staví na Mělníku , u hřiště, u Pivovaru a na Podolí.

Ze zastávky Dolní Světlá se odbočí po silnici na Horní Světlou a po 1 km vpravo je chata.

Program

Čtvrtek: Sraz odpoledne po 16. hodině v místě. Možná vycházka po vsi. Večer porada o sobotním programu a živá hudba, pokud si ji uděláme.

Pátek: Odchod v 8.30 (není podmínkou).

Jdeme na Luž (2,7 km převýšení 250 metrů) a dále po německé straně do obce Jonsdorf, přes skalní město Nonnenfelsen, zde možnost možnost absolvování 200 metrů dlouhé skalní trasy (8,1 km). Z Jonsdorfu nazpět přes Dolní Světlou je to 5 km. Jsou možnosti tento zpestřit dalšími atrakcemi (Motýlí dům, Jonsdorfer Felsenstadt z centra Jonsdorfu po zelené trase a potom na Krkavčí Kameny na hranici). Zde možnost stravování při návratu na české půdě v hospodách v Dolní Světlé (Hospody U Nás, Maxmilián, Windows).

Večer: tak nějak stejně jako v ve čtvrtek

Sobota: Odchod v 7.40 (je podmínkou) na autobus v dolní Světlé (odj. v 8:16 do Krompachu) Odtud přes Hvozd do Oybinu (6,7 km). Procházka Oybinem. Z Oybinu nekratším směrem do Krompachu (4km), možnost zacházky přes hospodu (Na Hřebenovce v Krompachu (4,4 Km). Z Krompachu autobusem v 15:30, 17:30.

Pro zdatnější je možnost dojít z Oybinu až do chaty-nejkratší směr je 8 km, hospoda je na trase.

Alternativně do Krompachu zajet auty, potom odchod z chaty je možný kdykoliv.

Neděle:

1. Na zříceninu Milštejn přes údolní nádrž Naděje (4,2 km) Nazpět přes osadu Naděje a Juliovku do Dolní Světlé a k chatě Lužanka (6,2 km)

2. Kratší trasa k údolní nádrži Naděje (1,7 km). Nazpět přes Hamr a Juliovku do Dolní Světlé a k chatě Lužanka (4,7 km).

3. Ve zbytku dne doporučuji návštěvu měst Cvikov, Jablonné v Podj., Nový Bor, zámku Zákupy.

Opuštění chaty – do 10.hodiny

Jiří Veselský, slyšící na oslovení Jožine.

Liškova 6, 412 01 Litoměřice, tel. 705 114 770