Jožín zve na Voštiny 30.9.- 2.10. 2016 - doplňujeme !

05.09.2016 13:53

Klub českých turistů Mělník

pořádá

 

tradiční setkání turistů

Kokořínské voštiny 2016

ve Velkých Žernosekách

30.září - 2. října 2016

 

 

Místo konání a ubytování

Turistická ubytovna Velké Žernoseky – tři 4-,7-,10-lůžkové pokoje. K dispozici je vybavená kuchyňka (mikrovlnka, elektrický dvouvařič, rychlovarná konvice –jedna), úschovna kol, venku možnost opečení všeho možného. I psa si můžete vzít. Podrobnosti viz www.velkezernosekyubytovna.hostuju.cz

 

Doprava:

Vlastní – autem nebo na kole.

Veřejná doprava – vlakem. V případě příjezdu vlakem vystoupíte ve stanici Velké Žernoseky, která se nachází v obci Žalhostice. Odtud je ubytovna cca 2 km (30 min. chůze) okolo sportovního areálu- viz příloha (mapa).

Program

Pátek: Sraz odpoledne po 17. hodině v místě. Možná vycházka na tři kříže (tam 3km).

 

Sobota:Odchod v 8.00. Jdeme na přívoz přes Labe (20kč, důchodci-10Kč, kolo,pes 5,-). A vzhůru na Lovoš (občerstvení) po tzv. vinné stezce a zelené. Slabší dolů Opárna (další stravovna) a Opárenským, údolím zpátky na přívoz. Zdatnější na Borečský vrch, po modré do Lovosic a podél Labe po žluté na přívoz. Večer návštěva stravovacího zařízení ve Velkých Žernosekách (bude upřesněno)

 

Neděle:

Bude-li dostatečně aut- přesun do Milešova a vzhůru na Milešovku. Oběd doporučuji v osadě Kocourov (zvěřina)- mohu zamluvit.

Opuštění ubytovny –do 12.hodiny

 

Další informace

Jiří Veselský, zvaný Jožin

Liškova 6, 412 01 Litoměřice

tel. 602 244 973

 

 

Doplňující informace:

 

V sobotu odpoledne (k večeru) je možné se zastavit na večeři v hotelu Marína v Píšťanech

(mají minutky – vepřový řízek, brambor- 134 Kč, špagety s něčím- cca 115 Kč – to jsou ty nejlevnější). V tomto případě bychom využili jiný přívoz z Lovosic (je vyznačen na výše uvedené mapě u Labe žlutými kolečky).

Cestou z restaurace podél píšťanského jezera se lze zastavit u p. Hrabkovského, který nabízí žernosecká vína, možná i burčák do PET lahví (Velké Žernoseky č.p.93- je to 4.dům ve směru od nádraží Velké Žernoseky-počítáno od dopravní značky začátek obce V.Ž.)

Večer strávíme na největším pokoji (je tam stůl a nějaké žídle, tak bychom se tam vešli). Protože je nás přihlášeno 17 účastníku, svolil jsem majitelce, že může 4-lůžkový pokoj použít pro jiné zájemce.

V neděli, pokud bude dostatečně aut (mohu vzít další 4 osoby) bychom navštívili Naučnou stezku Březina. Nachází se v západní části Českého středohoří na západ od Milešovky- je dlouhá cca 10 km. Na ní bychom navštívili hrad Sukoslav (prý je přístupná věž),.

Nedělní alternativa- vrchol Milešovky s občerstvením na vrcholu..

—————

Zpět