Kokořínské voštiny 5. - 7.10.2018

v Třebenicích

5. - 7. října 2018

Místo konání a ubytování

Penzion U Havlů, Zimmerova 261, Třebenice.

Penzion se nachází  ve stejném objektu jako restaurace. Celková kapacita ubytování je 40 lůžek.

Penzion v části restaurace

- 22 lůžek, tři pokoje po šesti a jeden po čtyřech lůžkách

- TV satelit

- sauna

- společné sociální zařízení

- cena osoba / noc 200 Kč

Apartmány

- kapacita 3 apartmány po šesti lůžkách

- každý apartmán vlastní sociální zařízení

- cena osoba / noc 250 Kč

- taková je nabídka. Ubytování na schůzi 3.9. 2018 lze upřesnit, kterou část penzionu obsadíme (se správcovou dohodnu detaily).

Doprava:

Vlastní – autem nebo na kole.

Veřejná doprava – vlakem do Litoměřic a po přesunu na horní nádraží v Litoměřicích do Lovosic. Z Lovosic autobusem. Jezdí každou hodinu. V Třebenicích na hlavní ulici s náměstím (Masarykova) vyhledáte turistickou červenou značku a po vstupu do Zimmerovy ulice (před odbočkou výrazný strom vpravo při jízdě od Lovosic, tedy do kopce) po 150 metrech vlevo je kýžený penzion (vlastně hospoda, penzion je uvnitř v zadním traktu). Parkování za hospodou dvakrát doleva.

Pátek: Sraz odpoledne po 17. hodině v místě. Možná vycházka po městě.

Sobota: Odchod v 8.00. Jdeme na autobus ze zastávky Třebenice, Dlažkovická (250m) a jedeme do Třebívlic. Z Třebívlic po modré směr Hrádek. Zdatnější si mohou „vyběhnout“ vrch Blešno s vyhlídkou a bývalým hradem (bez hradu, tam už nic není, jenom valy). Pokračuje na hrad č.2- Hrádek (neboli Oltářík)– zřícenina (něco zde z hradu zbylo). Dále dolů a potom po červené doprava. Pro zdatné je další kopeček Plešivec s výhledem. V obci Vlastislav mineme hrad č.3 (Skalka- zde zachovalá nepřístupná věž). Pokračujeme do finále na hrad č.4 (Košťálov). Potom už „zkodrcáme „ do Třebenic. Večer návštěva místního stravovacího zařízení u Havlů (jídlo zajistím). Cestou stravovací možnosti téměř nulové (v Třebívlicích obchod s potravinami, potom nic, možná ve Vlastislavi vietnamci).

Neděle:

Bude-li dostatečně aut- přesun do Medvědic a po červené vzhůru na Lipskou horu. Oběd doporučuji v osadě Kocourov (zvěřina)- mohu zamluvit.

Alternativa po červené z Třebenic do Libochovic přes Hazmburk. Oběd v Libochovi-cích.

Opuštění ubytovny – zatím nevím bude upřesněno na místě.

Co když bude blbě:

Nabízí se muzeum českého granátu v Třebenicích. (Dá se navštívit i v neděli) nebo návštěva zámku v Libochovicích. V odpoledních hodinách se můžeme projet „švestkovou dráhou“. Jezdí zde starý motorák, tzv „kredenc“ M262,0 z roku 1959. V neděli i dopoledne.

Jiří Veselský, zvaný Jožin

Liškova 6, 412 01 Litoměřice